Chelsea Londyn Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Ustawienie Chelsea-podstawowy skład-kto kapitanem?
Autor Wiadomość
Sir Urban 

Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 5:44 pm   

-------------------------P.Cech--------------------------

---P.Ferreira---J.Terry(C)---R.Carvalho---A.Cole---

-----------------------C.Makelele-----------------------

---Joe Cole-------------------------------F.Malouda---

-----------------------F.Lampard-----------------------

----------D.Drogba----------------C.Pizarro----------

Taktyka: Gra skrzydłami
Styl gry: Ofensywnie(umiarkowanie)
Mentalność: Pressing
Rezerwy: C.Cudicini, Alex, M.Essien, O.Mikel/M.Ballcak*, S.Kalou/A.Szevczenko*.

Rozwinięcie:
Chelsea ma grać agresywnie stąd trzech graczy ofensywnych, nie zapominając o bezpieczeństwie z tyłu czyli o Makalele. W założeniu taktycznym Chelsea gra skrzydłami; częste "crossy" i dośrodkowania w pole karne na trzech ofensorów. Mentalność The Blues ma wyglądać tak jak w ostatnim meczu z Barceloną(na SB), pressing; podwójne krycie + ciągły nacisk.

*Chylę czoła panie prezesie!

Daniel 
Zidane

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 12:05 pm   

Chelsea gra efektowna pilke w ustawieniu 4-5-1. W takim ustawieniu ida dlugie pilki od obroncow lub defensywnych pomocnikow do swietnie grajacego glowa Didiera Drogby.
-----------------P.Cech----------------------
Alex----J.Terry-----R.Carvalho----A.Cole
-----------------------------------------------
--------------C.Makelele--------------------
--------M.Ballack(M.Essien)----------------
-------------------------F.Lampard(c)-------
J.Cole----------------------------------------
-------------------------------F.Malouda-----
-----------------D.Drogba-------------------

O ile dobrze pamietam, takie ustawienie bylo kluczem do zwyciestwa Chelsea nad Liverpoolem w polfinale poprzedniej Champions League(oczywiscie bez Maloudy). The Blues grali tez bardzo efektownie. Poza tym takie ustawienie sprawdza sie w Fifie 08 :grin:

Matias 
Matias

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 3:45 pm   

Ustawienie : 4-1-3-2

-------------------------P.Cech--------------------------

---P.Ferreira---J.Terry(C)---R.Carvalho---A.Cole---

-----------------------M.Essien -----------------------

---Joe Cole-----------F.Lampard-----------------F.Malouda---

-------------S.Kolou-----------------D. Drogba

Drogba bardzie wysunięty , J.Cole wchodzący do środka, Ofensywni pomocnicy myśle,że jest Git ]
Kapitan oczywiście Terry :P :P:P
Taktyka: Gra skrzydłami : J. cole , Lamps , Cole wchodzący z boku za kimi Essien.
Styl gry: Ofensywni
Rezerwy: C.Cudicini, Alex, Makalele ,O.Mikel, Sheva, Ballack

czeko 
głos rozsądku

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 6:31 pm   

------------------P.Cech----------------
---P.Fereira---Alex---J.Terry---A.Cole
----------Essien------Lampard---------
---J.Cole-------------------Malouda----
-------Kalou-------------Drogba-------

Oczywiście ciężko jest ustawić optymalną jedenastkę, bo wielu zawodników udowodniło, że czują się dobrze na kilku pozycjach.
W obronie ciężko coś zmienić moim skromnym zdaniem - wielu pewnie zdziwi brak Carvalho, ale uważam, że Alex w obecnej dyspozycji grać po prostu powinien. Belletti na zmianę i tyle.
Pomoc - tu miałem największe problemy. Lamps swoją drogą może grać za plecami dwójki napastników jak również tworzyć z Essienem parę typowych (może lekko) cofniętych pomocników). Po raz kolejny pojawia się problem prawego skrzydła - Joe Cole czy SWP? Stawiam na JC, bo teraz jest w wybornej dyspozycji.
W ataku (podobnie jak w obronie) myślę, że też nie ma problemu. Pizarro jakoś mnie do siebie nie przekonał, a Sheva co prawda dużo haruje, ale mało z tego wynikało.
Wiadomo sezon jest długi, więc w składzie powinny być duże rotacje. Najważniejsze, że na większości pozycji mamy równorzędnych zmienników ;)

Filippo 

Wysłany: Nie Paź 28, 2007 12:47 pm   

-----------------Cech--------------------

Belletti----Terry-----Carvalho--A.Cole

--------------Makelele-------------------

---------Essien------Lampard-----------

---J. Cole--------------------Malouda---

---------------Drogba--------------------

Oczywiste jest dla mnie to, że Grant kopiuje ustawienie 4-3-3 Mourinho z sezonów 2004/2005 i 2005/2006. Przypomnijmy, że ta taktyka była bardzo skuteczna, stanowiła dla wielu zespołów Pramiership zbyt duże wyzwanie. Grant dobrze zrobił, że podążył tą drogą. Mam nadzieję, że nie wrócimy już do ustawień 4-4-2 i 4-1-3-2, które zostały narzucone Mou transferami Ballacka i Shevy.

W bramce niepodważalna pozycja Cecha. Podobnie A. Cole z lewej strony defensywy. Na prawej obronie od początku sezonu bardzo dobrze spisuje się Belletti, który ma moim zdaniem tylko jedną wadę: zaawansowany wiek. Po obu stronach defensywy mamy też dobrych zmienników podstawowych zawodników.

Bardzo cieszy mnie, że mamy aż 3 stoperów z naprawdę najwyższej półki. O miejsce obok JT zdrową rywalizację będą toczyć Alex i Carvalho.

Jako defensywnego pomocnika wystawiłbym Makelele, którego jednak z racji zaawansowanego wieku coraz częściej zastępowałby utalentowany John Obi Mikel. Jeśli chodzi o Nigeryjczyka, to martwi mnie jego brutalność w grze, co skutkuje zbyt wieloma kartkami, w tym czerwonymi. Właściwie w poprzednim meczu (z Man City) powinien dostać drugą żółtą kartkę, ale na szczęście Riley go oszczędził.

Na pozycji środkowego pomocnika nietykalni są Essien i Lampard. Warto podkreślić, że Essien może zagrać również jako defensywny pomocnik, robiąc tym samym miejsce Ballack'owi, który razem z Lampardem stanowiliby spore wsparcie dla ataku. Całą formację uzupełnia solidny Sidwell, który bardzo się przyda podczas PNA, gdy Grant nie będzie mógł skorzystać z usług Essiena i Mikela.

W kadrze mamy czterech klasowych, równorzędnych skrzydłowych. Nieważne, kto gra: i tak zbytnio nie przekłada się to na różnice w jakości gry. Bardzo się cieszę, że pod wodzą Granta wspaniałą formę odbudował Joe Cole.

Nie ma wątpliwości co do obsady pozycji wysuniętego napastnika. Didier Drogba nadal nie obniża lotów i prezentuje świetną formę. Zmiennika dla niego widzę w Shevie, który chyba coraz bardziej "czuje" grę w Anglii. Z całej trójki naszych napastników najmniejszą szansę na grę ma chyba Pizarro, dla którego szansę na częstsze występy upatruję, podobnie jak w przypadku Sidwella w PNA.

pasio9 
Just Me;]

Wysłany: Czw Lis 01, 2007 4:44 pm   

____________Petr Cech____________

J.Beletti___Alex____J.Terry____A.Cole

______M.Essien____F.Lampard_______

S.Kalou_________________F.Malouda

_________Didier Drogba___________

Ustawienie: 4-4-2, z "fałszywymi" bocznymi pomocnikami, którzy częsciej angażują się w akcje ofensywne.

Bramka: Tylko i wyłącznie P.Cech- jedyny wg mnie piłkarz bez ktorego Chelsea by sie nie obyła.

Obrona: Beletti- bo P.Ferreira juz najlepsze lata gry ma za sobą, a Juliano jest dobry technicznie i dosc szybki- dobra cecha jak na bocznego obronce.
Alex- bardzo silny, grający dość czysto obrońca, Carvalho przegrywa z nim siłą.
J.Terry- Za poświęcenie, gre głową i ogolnie za całokształt.
A.Cole- bo nie ma konkurencji. Bridge? Kiedy on ostatnio grał?

Pomoc: Essien i Lampard- prawie niezastąpieni.
F.Malouda- szybki, mocny strzał z dystansu, mocny punkt.
S.Kalou- bardziej napastnik niz pomocnik, ale takim skrzydłowym może być
PS- Celowo nie włożyłem do składu ani Wrighta-Phillipsa, ani Joe Cole'a, bo uważam, że wyłączając jakies przebłyski formy to piłkarze przeciętni....
PS2- Liczę, że na zime CFC pozyska jakiegos dobrego prawego pomocnika. Proponuje Ricardo Quaresme.

Atak: Didier Drogba- najlepszy aktualnie napastnik na świecie, skuteczny, silny i co dziwo bardzo dobry technicznie. Najmocniejszy punkt (oprócz Cecha) CFC.

Thorax 
Sapere aude!

Wysłany: Pią Lis 02, 2007 9:19 am   

A gdzie 11? :roll:

majki 
NI/G\DY

Wysłany: Pią Lis 02, 2007 9:40 am   

---------------P.Cech---------------
Ferreira---Terry---Carvalho---A.Cole
--------------Essien-----------------
j.Cole-----Lampard--------Malouda
------Sheva--------Drogba---------

BRAMKARZ:
Nie ma chyba wątpliwości, że Petr Cech jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, czasem potrafi wybronić nieprawdopodobne strzały, ma świetny instynkt bramkarski i bardzo dobrze potrafi kierować obrońcami...dlatego uważam, że to właśnie on powinien być podstawowym bramkarzem (zresztą i tak jest ;) )

OBRONA:
Terry, Carvalho - środkowi obrońcy, którzy rozumieją się bez słów, praktycznie nie do przejścia
Ferreira, A.Cole - Bardzo dobrze spisujący się w Chelsea Ashley Cole oraz Ferreira, mimo wszystko uważam, że jest idealny na tą pozycję, bardzo dobry obrońca

POMOC:
Essien - niezastąpiony w Chelsea, godny następca Makelele, idealnie pasuje mu pozycja defensywnego pomocnika, uważam tego piłkarza za skarb, bo nie dość, że odwala czasną robotę w defensywie, to bardzo często wyprowadza groźne akcje ofensywne (pamiętacie jego piękną bramkę z Arsenalem, czy chociażby gol w Valencia w LM)

LAMPARD - mózg i lider naszej drużyny, najlepszy pomocnik świata, nie do zastąpienia...

J.Cole - bardzo szybki, dobry drybling, przegląd gry, gdyby nie kontuzje jeden z najlepszych zawodników na tej pozycji.

Malouda - w bardzo krótkim czasie idealnie wpasował się w drużynę, bardzo dobre mecze w jego wykonaniu świadczą o tym, że zasługuje na podstawowy skład.

NAPASTNICY:
Drogba - Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest to najlepszy napastnik na wyspach ostatnich lat, silny, dynamiczny, potrafi strzelać bramki w nieprawdopodobnych sytuacjach, takiego napastnika nam trzeba

Shevchenko - mimo spadku formy nadal uważam go za wspaniałego napastnika, mam nadzieję, że szybko się odnajdzie i wreszcie pokaże na co go stać.

Pablo08
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 11, 2007 6:25 pm   Skład Chelsea

Bramkarz: Petr Cech
Obrońcy:A.Cole, J.Terry, Alex, J.Beletti
Pomocnicy: M.Essien, J.O.Mikel, F.Lampard, J.Cole, F.Malouda,
Napastnicy:D.Drogba

BRA: Petr Cech- prezentuje się o wiele lepiej niż Carlo Cudicini. Zapewnia Chelsea stabilność.

LEWY OBR: A.Cole- Doskonałe rajdy lewą stroną, świetnie zatrzymuje akcje rywali, niestety słaby jeśli chodzi o walkę na górze

ŚRODKOWY OBR: John Terry- wychowanek, doskonała gra głową, potrafi przewidzieć każdy ruch przeciwnika

ŚRODKOWY OBR: Alex- zastanawiałem się jeszcze na Carvalho ale Alex jest bardzo silny i potrafi radzić sobie z rosłymi i krępymi graczami

PRAWY OBR: Juliano Beletti- Świetne prowadzenie piłki, nieprzywidywalność, doskonale schodzi do środka

DEFENSYWNY POMOCNIK: M.Essien- zawodnik od "czarnej roboty". Potrafi też posłać niezłą bombę. Makelele był dla mnie najlepszym defensorem jednak wiek już nie ten sam

ŚRODKOWY POMOCNIK: J.O.Mikel- doskanale sprawdza się w roli łącznika Essien-Mikel-Lampard. Mało widoczny ale bezcenny

OFENSYWNY POMOCNIK: Frank Lampard- świetny ciąg na bramkę, genialne podania, atomowe uderzenie

LEWY SKRZYDŁOWY: Florent Malouda- dobry zakup, Florent naprawdę bardzo dobrze dośrodkowuje, niezły drybling, Genialne krótkie podania

PRAWY SKRZYDŁOWY: J.Cole- piekielnie szybki gracz, świetny drybling,

SNAJPER: Didier Drogba- bezcenny, doskonała gra głową, wie jak się ustawić, dobrze zbudowany dzięki czemu niezwykle silny

KAPITAN: John Terry -kapitan musi mieć umiejętność mobilizacji

tomcio 

Wysłany: Czw Gru 27, 2007 8:34 pm   

A wiec na dzien dzisiejszy bym wystawil cos takiego: <nie biorac pod uwage kontuzji i zawieszen>:
---------------Cech-----------------
Beletti----Alex----Terry----A.Cole
---------------Essien---------------
SWP--------------------------J.Cole
--------------Lampard--------------
----------Sheva----Drogba---------

Bardzo by sie przydala zmiana systemu z 4-3-3 i innych cudow do systemu 4-4-2

Cech: na bramce bo co klasa to klasa a te bledy z ostatnich meczow kazdemu moze sie zdarzyc <oby nie czesto>
Beletti:jednak bardziej mnie przekonuje od Ferreiry chociaz i tak nic specjalnego nie pokazuje
Alex:tu mialem dylemat miedzy nim a Rickim.Wybralem Alexa bo wydaje mi sie ze jest w lepszej formie
Terry:tu nic chyba pisac nie musze oprocz tego ze powinien byc i jest kapitanem
A.Cole:tutaj duzego wyboru nie ma a wydaje mi sie ze prezentuje sie lepiej od Brdge'a
Essien:na def. pomocnika sie nadaje a do tego umie sie podlaczyc do ofensywnej akcji, biorac jeszcze pod uwage ze Maka nie w formie a Obi jednak slabiej gra od Essiena
Lamps:tu chyba najwiekszy dylemat.Bala ma forme chociaz nie wiadomo czy sie to utrzyma, ale jednak do Lampsa mam wieksze przekonanie i sentyment
SWP:tu mogl tez byc Kalou ale biorac pod uwage ze nie jest on klasowym skrzydlowym wybralem SWP ktory powinien dostac wiecej szans od Avrama
J.Cole:najlepszy na tej pozycji moze grac tez a prawej flance i tam bym go postawil a na lewej Maloude ale nikt nie wie co sie z nim dzieje wic wybralem tak jak widac
Drogba:nazwisko mowi samo za siebie
Sheva:w ostatnich meczach jest w formie i mam nadzieje ze sie to utrzyma czego nie mozna ppowiedziec o Kalou
Drogba:nazwisko mowi samo za siebie

No to by bylo na tyle o skladzie jesli wszyscy sa zdrowi i nie ma zawieszen.

Teraz tak jak sklad powinien to wygladac na obecna sytuacje: <wliczajac kontuzje itp itd.>
---------------Cech-------------------
Ferreira----Alex----Essien----Bridge
---------------Obi Mikel---------------
SWP----------------------------J.Cole
----------------Ballack-----------------
---------- Sheva----Kalou-------------

Tu tez zmiana z 4-3-3 na 4-4-2 jeszcze zwazywszy ze sa problemy kadrowe a na system 4-3-3 mamy za malo ofensywnych zawodnikow bo w zasadzie tylko Pizarro

Cech:tu ta sama sytuacja co w poprzednim skladzie
Ferreira:napisalem go bo nie wiem czy Baeletti nie ma aktualnie kontuzji jesli nie to w to miejsce Beletti
Alex:Tu nie ma zbyt duzego wyboru <Alex, Ben Haim>, wiadomo ze Alex
Essien: tutaj wole postawic jego niz Benka bo wimy do czego Beniu jest zdolny
Bridge:nikogo innego nie mam do wyboru
Obi: tu mialem do wyboru Make i Obiego i wybralem mlodszego bo ma wieksza forme
SWP:tu ta sama sytuacja co w poprzednim skladzie
J.Cole:tu ta sama sytuacja co w poprzednim skladzie
Ballack:nie mam zbyt duzego wyboru <Bala Sidwell>, wiadomo ze wybralem Michaela
Sheva:tu ta sama sytuacja co w poprzednim skladzie
Kalou:tu mam tylko do wyboru jego i Pizarro. Wole Salomona

Zwazywszy ze w tym skladzie nie ma kapitana, Terrego ani jego "zastepcy" Lampsa, to kapitanem w tym wypadku pownien zostac albo Drogba <wyglada na lidera> albo J.Cole <Anglik> albo Bridge <najdluzej w The Blues> albo Ale <wyglada na lidera> albo Essien <odpowidzialny zawodnik> no propozycji jest duzo ale nie latwo jest wybrac tego najlepszego.

Teraz czas na sklad jak powinien nasz skald wygladac z transferami:
-----------------Cech-----------------
Richards----Alex----Terry----A.Cole
-----------------Essien----------------
J.Navas-------------------------J.Cole
----------------Lampard--------------
------------Sheva----Drogba--------

Tez system 4-4-2

Nie bede opisywal zawdonikow ktorzy juz sa, a tylko nowosci

Richards: Powinnismy go kupic z ManCity, jest mlody i dobry na swojej pozycji. O wiele bardziej bym widzial go niz Alvesa gdyz nie ma problemy z aklimatyzacja na Wyspach a zreszta Alves i tak by nie przyszedl
J.Navas:wiem dziwna propozycja, ale wolal bym go bardziej od Quaresmy bo Quaresma bedzie pewnie taki sam jak C.Ronaldo na poczatku w ManUtd.

No to by bylo wszystko. Co do wzmocnien to przydalo by sie kupic Modricia na ofensywnego pomocnika <w lecie>, jakiegos dobrego def pomocnika<teraz>, Benzeme lub Huntelaara na napad<teraz lub w lecie a teraz Anelke> i jakiego dobrego srodkowego obronce<lato>. Rchardsa teraz a Navasa w lecie.
Dzieki za odczytanie lektury ;) .

Odpowiedz do tematu